Stadion Narodowy w Warszawie

Kraj: Polska
Województwo: mazowieckie
Powiat: Warszawa
Klub: -
Adres: al. Zieleniecka 1, Warszawa
Pojemność: 58 145 miejsc
Oświetlenie: TAK
Wymiary boiska: 105 x 68 metrów
Data otwarcia: 29.01.2012 r.

Obiekt wybudowany z myślą o zbliżających się Mistrzostwach Europy, mający być jedną z głownych aren imprezy. Najnowocześniejszy stadion w Polsce, powstał dokładnie na miejscu Stadionu Dziesięciolecia, przy Alei Zielenieckiej 1.

Stadion Narodowy w Warszawie

Budowa rozpoczęła się w 2008 roku i trwała 3 lata, obiekt otwarto uroczyście 29 stycznia 2012 roku. Koszt budowy to 1 752 000 złotych, inwestycja została finansowana w całości ze środków skarbu państwa. Stadion budowało niemiecko - austriacko - polskie konsorcjum z wiodącš rolą Alpine Bau.

Stadion Narodowy w Warszawie

Obiekt nowoczesny o pojemności trybun 58 500 miejsc, mogący powiększyć liczbę do prawie 73 tysięcy na czas koncertów. Oświetlenie o mocy 2 400 luxów i podgrzewana murawa, a także rozsuwany dach i podziemny parking podkreślają wielkość i rangę budowli.

Stadion Narodowy w Warszawie

Sportowa inauguracja stadionu to towarzyski mecz Reprezentacji Polski z Portugalią zakończony bezbramkowym remisem przy komplecie publiczności, w trakcie EURO, oprócz 3 meczów grupowych, zostanie tu rozegrany jeden z ćwierćfinałów i półfinałów imprezy.