Stadion GKS - u Katowice

Kraj: Polska
Województwo: śląskie
Powiat: Katowice
Klub: GKS Katowice
Adres: ul. Bukowa 1, 40-108 Katowice
Pojemność: 10 052 miejsc
Oświetlenie: TAK
Wymiary boiska: 110 x 70 metrów
Data otwarcia: 1960 r.

Stadion, znajdujący się na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, powstał w latach pięćdziesiątych XX wieku. Tereny, na których znajduje się obiekt były wcześniej pokryte zapadliskami poeksploatacyjnymi z pobliskich kopalń. W tamtych latach powstały pierwsze trybuny na wałach ziemnych, a także budynek klubowy.

Stadion GKS - u Katowice

Stadion przy Bukowej doczekał się solidnego remontu - przebudowy w latach osiemdziesiątych. Obecnie obiekt dość przestarzały, wymagający remontu, którego wcišż nie widać. Pojemność to 10 052 miejsc (wszystkie siedzące), dwie zadaszone trybuny (słynny Blaszok), oświetlenie o mocy 1 800 luxów i murawa o wymiarach 110 x 70 m.

Stadion GKS - u Katowice

Na obiekcie zainstalowany jest system monitorowania, dwa pomieszczenia kontrolne, system przeciwpożarowy. Na dziennikarzy czeka 50 stanowisk.

Stadion GKS - u Katowice

Obiekt ma bardzo bogatą historię, jeśli chodzi o rozegrane tu spotkania Reprezentacji Polski, czy spotkania pucharowe GKS - u . W niedalekiej przyszłości planowana jest modernizacja trybuny głównej, oraz całkowite wyburzenie i budowa od podstaw pozostałych trybun, inna koncepcja wskazuje natomiast budowę całkowicie nowego stadionu na ponad 30 000 miejsc.