Stadion Cracovii Kraków

Kraj: Polska
Województwo: małopolskie
Powiat: Kraków
Klub: Cracovia Kraków
Adres: ul. Kałuży 1, 30-111 Kraków
Pojemność: 15 016 miejsc
Oświetlenie: TAK
Wymiary boiska: 105 x 68 metrów
Data otwarcia: 2010 r.

Obiekt noszący imię Marszałka Józefa Piłsudskiego, będący własnością miasta Kraków (położenie: na skraju krakowskich Błoń) wybudowany w 1912 roku, remontowany po II wojnie światowej, całkowitej, gruntownej przebudowy, praktycznie od podstaw doczekał się dopiero w XXI wieku. Nowoczesny, aczkolwiek trochę kameralny (odpowiadający jednak w zupełności obecnym wymaganiom i ilości kibiców "Pasów) oddany został do użytku 25 września 2010 roku (Inauguracja to mecz z Arką Gdynia).

Stadion Cracovii - widok panoramiczny

Koszt budowy nowej budowli zamknął się w kwocie 157 mln złotych. W chwili obecnej trybuny mogą pomieścić 15 016 kibiców (w 100% plastikowe krzesełka), całkowite zadaszony obiekt oświetlony mocą 3000 luxów rozmieszczonych na różnych częściach dachu. Stadion Cracovii spełnia wymagania UEFA kategorii 3, co daje możliwość rozgrywania tutaj spotkań piłkarskich o charakterze międzynarodowym. Stadion składa się z 4 trybun, a główną stanowi trybuna południowa - od ul. Drogi Zapleczowej.

Jedna z trybun obiektu przy ulicy Kałuży

Trybuny obiektu są dość strome, krzesełka znajdują się jednak dość blisko murawy co zapewnia kibicom dobrą widoczność i komfort oglądania meczu. W trybunę zachodnią stadionu wbudowana jest scena (montowana na czas imprez) co umożliwia organizację imprez o charakterze rozrywkowym (koncerty itp.).

Stadion Cracovii Kraków z lotu ptaka

W przyszłości planowane jest powstanie hali sportowej mającej przylegać do stadionu o pojemności trybun ok. 2 300 miejsc, oraz parkingu podziemnego na 200 samochodów.