Stadion GKS - u Bełchatów

Kraj: Polska
Województwo: łódzkie
Powiat: Bełchatów
Klub: GKS Bełchatów
Adres: ul. Sportowa 3, 97-400 Bełchatów
Pojemność: 5 238 miejsc
Oświetlenie: TAK
Wymiary boiska: 105 x 68 metrów
Data otwarcia: 19?? r.

Obiekt typowo piłkarski położony przy ulicy Sportowej w Bełchatowie, zbudowany w powojennych latach XX wieku, niedługo po powstaniu samego klubu będącego własnością Kopalni Węgla Brunatnego "Bełchatów. Stadion sąsiadujący z halą sportową i hotelem, a także oddalony o niespełna kilometr od Hali "Energia", w której spotkania rozgrywa drużyna siatkarzy z Bełchatowa.

Widok na stadion GKS - u z jednej z trybun obiektu

Stadion GKS - u posiada niespełna 5,5 tysiąca miejsc (wszystkie siedzące), Pierwszy remont obiekt przeszedł na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, a spowodowane to było kolejnymi awansami piłkarzy do wyższych klas rozgrywkowych. Kolejne poważniejsze prace modernizacyjne prowadzono dopiero od roku 2001, kiedy to stopniowo budowla nabierała nowoczesności i musiała być dostosowywana do standardów licencyjnych.

Tak z góry wygląda bełchatowska perełka

Powiększono i odnowiono trybuny, które po kolei pokrywały się plastikowymi siedziskami w barwach klubu, a trzy z czterech trybun doczekały się zadaszenia. Jesienią 2003 roku rozegrano pierwszy mecz przy sztucznym oświetleniu o mocy 2 000 luxów (GKS - KSZO). Trzy lata później stadion doczekał się podgrzewanej murawy.

Trybuny obiektu podczas jednego z meczów, rozgrywanego wieczorem.

Obiekt w swej historii oprócz meczów pucharowych bełchatowskiego klubu 2 razy gościł reprezentację Polski, w meczach z Cyprem ( 27.08.1996r. - 2:2) i Litwą (02.05.2006r. - 0:1), a także rozegrano tu dwa finały Pucharu Polski w 2007 i 2008 roku.