Stadion MOSiR w Łodzi

Kraj: Polska
Województwo: łódzkie
Powiat: Łódź
Klub: ŁKS Łódź
Adres: Aleja Unii Lubelskiej 2, 94-020 Łódź
Pojemność: 7 000 miejsc
Oświetlenie: TAK
Wymiary boiska: 105 x 70 metrów
Data otwarcia: 1925 r.
FOT: interia.pl


Wyświetl większą mapę

Historia tego obiektu rozpoczyna się w lutym 1922 roku, kiedy to dzięki staraniom Aleksego Rżewskiego klub dostał od miasta miejsce/plac pod budowę stadionu. Dwa lata później ropoczęła się budowa areny. Dalsza rozbudowa stadionu to lata powojenne. W 1946 roku wybudowano nową trybunę na 3 000 miejsc oraz postawiono zegar. Pięć lat później poszerzone zostały wały obiektu, co pozwoliło zwiększyć pojemność budowli.

Stadion MOSiR w Łodzi

Początek lat siedemdziesiątych to dla kibiców klubu z Alei Lubelskiej 2 możliwość oglądania spotkań przy sztucznym oświetleniu. Dwa lata wcześniej budowano fundamenty i stawiano słupy pod tę inwestycję. Natężenie mocy to 320 luxów, a pierwszy mecz rozegrany przy "światłach" , to 6 kwietnia 1970 roku i spotkanie ŁKS - u z Motorem Lublin.

Stadion MOSiR w Łodzi

W następnych latach stadion unowocześniano, dokładając kolejne luxy do oświetlenia, zainstalowano nagłośnienie obiektu czy budując wysokie ogrodzenie wokół boiska.

Stadion MOSiR w Łodzi

W 1994 roku obiekt doczekał się plastikowych siedzisk w liczbie 2 600 sztuk. W 2007 roku stadion przejęło miasto, obiekt z roku na rok niszczał i wymagał remontu, co było konieczne z otrzymaniem kolejnych licencji. Obecnie jego pojemność na meczach Ekstraklasy została znacznie ograniczona ze względów bezpieczeństwa. Niebawem na miejscu starego obiektu ruszy budowa nowej areny na około 16 500 miejsc wraz z halą sportową. Inwestycja ma zakończyć się planowo w 2014 roku.