Stadion GOSiR w Gdyni

Kraj: Polska
Województwo: pomorskie
Powiat: Gdynia
Klub: Arka Gdynia, Bałtyk Gdynia
Adres: ul. Olimpijska 5/9, Gdynia
Pojemność: 15 139 miejsc
Oświetlenie: TAK
Wymiary boiska: 105 x 68 metrów
Data otwarcia: 2011 r.

Stadion użytkowany obecnie przez dwie lokalne drużyny, Arkę i Bałtyk. Obiekt będący własnością miasta Gdynia, nadzorowany przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji będący prawdziwą wizytówką dla kibiców i miasta. Stary obiekt otwarty w latach trzydziestych, ubiegłego wieku, rozbudowany po wojnie, w latach sześćdziesiątych. Budowa nowego obiektu w tym samym miejscu rozpoczęła się w 2009 roku i trwała prawie 2 lata.

Stadion GOSiR w Gdyni

Stadion GOSiR przy ulicy Olimpijskiej to w pełni zadaszona arena o pojemności trybun 15 139 miejsc. Stadion posiada 3 gwiazdki w kategorii UEFA, co sprawia, że jest to najnowocześniejszy, obok PGE Areny w Gdańsku, obiekt w województwie pomorskim.

Trybuny stadionu GOSiR w Gdyni

Powierzchnia zabudowy to prawie 9 000 m2, w narożnikach stadionu znajdują się 4 maszty oświetleniowe dające moc 2 000 luxów. Do dyspozycji piłkarzy jest podgrzewana murawa o standardowych wymiarach 105 x 68m.

Pełne trybuny podczas inauguracji

Całkowity koszt budowy gdyńskiego obiektu zamknął się w kwocie 78,4 mln złotych, a oficjalna inauguracja nastąpiła 19 lutego 2011 roku, podczas towarzyskiego meczu Arki z Beroe Stara Zagora.

Stary stadion przy ul. Ejsmonda 1 (1931 - 2000)


Stary stadion Arki

Stary stadion Arki

Stary stadion Arki

fot. arka.laczpol.net